Slovan dvakrát viedol, nakoniec si v Kazani pripísal prvú prehru sezóny

Streda, 2014, september 10 15:00

12 0

AK Bars Kazaň - Slovan Bratislava 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)

Góly: 17. Pajgin (Kosticyn, Mirnov), 18. Medvedev (Petrov, Azevedo), 52. Pesonen (Pajgin), 57. Varnakov - 10. Nagy (Nedorost), 12. Murley (Sigalet), 45. Vondrka (Jeglič). Rozhodovali: Bulanov, Sojin - Misjur, Raming, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Hneď v úvode sa náš zástupca musel brániť presilovej hre domácich, no zvládol to bez väčších problémov. Zverenci Rostislava Čadu sa po opatrnom začiatku postupne dostali k slovu a Kazaň priam šokovali, keď za minútu strelili dva góly.

Najskôr všetkých šokoval Nagy svojím krásnym sólom cez celé ihrisko, keď si vychutnal troch hráčov domáceho celku a pohral sa aj s brankárom Nilssonom, ktorému puk zasunul do siete pomedzi betóny. Slabú chvíľku Kazane využil hneď na to Murley po peknej prihrávke od Sigaleta. Letná posila si prebrala puk, obrana domácich zaspala a útočník Slovana krásnou strelou do protiľahlého vinkľa dostal „belasých“ na koňa.

Zdalo sa, že slovanisti sú jasnými pánmi na ihrisku, to však netušili, že podobný uragán, aký spôsobili domácim, zažijú aj oni. Najskôr využil skvelú prihrávku a zaváhanie obrany Pajgin, keď len usmernil puk za Backlundov chrbát a o 43 sekúnd už bolo vyrovnané po góle obrancu Medvedeva. Zvyšok dejstva tak patril Kazani, ale „belasí“ už do konca tretiny neinkasovali. Prvá tretia tak bola bohatá nielen na šance, ale aj pekné góly.

Druhá tretina síce góly nepriniesla, ale o vzruch nebola núdza. Slovenský tím sa najskôr musel brániť presilovke Kazane, lenže Nikulin zaváhal na modrej čiare, puk mu vypichol Bartovič a ruský zadák musel zatiahnuť ručnú brzdu. Tá však znamenala trestné strieľanie, no kapitán „belasých“ Nilssona prekonať nedokázal.

Hra sa prelievala zo strany na stranu, o šance nebola núdza, lenže strelecké pokusy oboch tímov mierili buď vedľa alebo si s nimi poradili brankári, ktorí svoje mužstvá neraz podržali nad vodou. Aktivitou hýril Ölvecký, no ani jednému mužstvu nebolo dopriate a po gólových hodoch z prvej tretiny prišlo na bolenie brucha.

Do záverečného dejstva lepšie vstúpili slovanisti, keď sa v 45. minúte dokázali dostať do vedenia zásluhou Vondrku. Český útočník mal po krásnej akcii Žigu Jegliča ľahkú prácu, keď sa slovinský hráč krásne uvoľnil na vlastnej modrej, prešiel celé klzisko a ako na podnose naservíroval Vondrkovi tretí gól.

Ani tento moment však snahu domácich nezlomil a nanešťastie pre nášho zástupcu Kazaň duel otočila. V 52. minúte obrana Slovana zabudla na osamoteného Pesonena, ktorý využil presnou strelou dobrú prihrávku od Pajgina z rohu ihriska – 3:3.

V 57. minúte vyškolil Varnakov Ivana Baranku, keď svojím pohybom oklamal nášho obrancu, obtočil sa okolo brány a na dvakrát prepasíroval puk za Johana Backlunda. Varnakov dostal Kazaň prvýkrát v zápase do vedenia, čo tím z Tatarstanu už dokázal udržať aj pri záverečnej power-play Slovana.

Slovenský tím si tak pripísal vo štvrtom dueli nového ročníka prvú prehru a po trojzápasovom tripe na klziskách súperov sa vracia do Bratislavy. V Slovnaft Aréne privíta Čerepovec, Nižnyj Novgorod, CSKA Moskvu a Medveščak Záhreb.

60. minúta - Slovanu nepomohla ani záverečná power-play a prvýkrát v sezóne padol.

57. minúta - Domáci sa po prvýkrát dostávajú do vedenia. Varnakov spravil kolotoč Barankovi, ktorého sa snažil kľučkami oklamať, čo sa mu podarilo a na dvakrát dokázal úplne osamotený prekonať Backlunda.

56. minúta - Obrovská chyba v zadných radoch Slovana! Hráči slovenského celku si nerozumeli pri výmene puku, vďaka čomu sa dostal takmer do čistej príležitosti jeden z domácich útočníkov a veľmi nebezpečne vystrelil.

51. minúta - Pesonen vyrovnáva parádnou strelou po skvelej prihrávke Pajgina. Fínsky útočník bol pred bránou úplne osamotený a nikým nepokrytý.

49. minúta - Murley teraz od modrej nastreľoval puk a ten len veľmi tesne minul bránu Nilssona. Puk chcel ešte usmerniť do brány Tičar.

46. minúta - Mirnov sa teraz dostal do veľkej príležitosti, keď sa nikým nestrážený dokázal natlačiť až pred Backlunda, ale všetko dobre dopadlo.

45. minúta - GÓL! Slovan je opäť vo vedení. Jeglič sa fantasticky uvoľnil na vlastnej modrej, prešiel celé klzisko a krásne naservíroval puk Vondrkovi, ktorý ho už len usmernil do odkrytej brány. Ďalší krásny moment v podaní belasých.

44. minúta - Teraz sa domáci hráč už-už dostával do veľkej šance, keď ani Backlund nevedel, kde je puk, ale defenzíva Slovana to zvládla.

43. minúta - Slovanisti mali výhodu presilovej hry hneď v úvode a domáci tím dobre zatlačili, no Nilssona nedokázali prekonať ani z dobrých príležitostí.

38. minúta - Ölvecký dobre clonil pri Jegličovej strele, ale tá šla mimo.

36. minúta - Surový skúšal šťastie bekhendom z uhla, ale Nilsson si prednú tyčku dokázal pokryť.

32. minúta - Ölvecký na seba pekne naviazal domácich hráčov a posunul puk medzi kruhmi voľnému Hudáčkovi, ale jeho príklep mieril len do plexiskla. Pekná akcia.

31. minúta - Závar pred vlastnou bránou teraz museli vyriešiť belasí až za cenu faulu Sigaleta.

30. minúta - Na jednej strane hostí dobre povyzvŕtal Lukojanov, aby sa vzápätí slovanisti vydali do brejku, no Vondrka dobrú prihrávku Nedorosta nedokázal zužitkovať. Škoda.

29. minúta - Petrov dokázal pretlačiť puk pred bránu, kde do neho mierne ťukol Pesonen a Backlund mal čo robiť, aby v podstate nevinnú situáciu dokázal vyriešiť a zakryť puk.

25. minúta - Krásna akcia belasých. Traja útočníci vyrazili do brejku proti dvom domácim, slovanisti pekne zakombinovali, k puku sa dostal Netík, neukvapil sa a takmer prekonal Nilssona, lenže bol faulovaný a získal pre svoj tím presilovku.

24. minúta - Bohužiaľ, kapitán nášho tímu sa nedokázal presadiť, keď svoj pokus možno až príliš prekombinoval a hoci si Nilssona položil, poslal puk len bránkového oblúku.

24. minúta - Trestné strieľanie pre Slovan po faule Nikulina na Bartoviča!

23. minúta - Hneď na začiatku oslabenia dobre dvakrát zasiahol Backlund.

18. minúta - Gólové hody pokračujú! Bohužiaľ, aj tentoraz sa dokázali presadiť domáci a v priebehu necelej minúty vyrovnávajú skóre. Backlunda prekonal obranca Medvedev po prihrávke Azeveda.

17. minúta - Škoda, škoda. Slovanisti teraz pozabudli na Pajgina, ktorý si výborne nakorčuľoval za obranu slovenského tímu, kde ho výbornou prihrávkou našiel Mirnov a len jemným dotykom umiestnil puk za chrbát Backlunda.

16. minúta - Belasím jednoznačne patria tieto minúty, keď ich nakopli dva krásne góly Nagya a Murleyho.

15. minúta - Zverenci Rostislava Čadu mali výhodu presilovej hry, ale tretí gól za päť minút už nepridali.

12. minúta - A je to 2:0 pre Slovan! Tentoraz sa presadzuje ďalšia letná posila Matt Murley, ktorý krásnou strelou do protiľahlého rožku vymietol pavučiny brankárovi Kazane. Murley dostal presnú nahrávku na hokejku do pohybu a opäť tak zaskočil domáci tím.

10. minúta - Fantastický Nagy! Zobral si puk za vlastnou bránou, prešiel jedného protihráča, vychutnal si dvoch brániacich hráčov, ďalší hráč mu už len pozeral na chrbát a po skvelej práci s hokejkou si vychutnal aj Nilssona, ktorému zasunul puk do siete priamo popod betóny. Úžasný gól!

9. minúta - Prvá presilovka aj pre Slovan. Murley krásne oklamal súpera a domáci ho museli zahákovať.

8. minúta - Náš zástupca sa po prvý raz usadil v obrannom pásme domáceho tímu a hneď to smrdelo poriadnym závarom. Strelami od modrej skúšali pozornosť Nilssona Baranka aj Brejčák, no nepochodili.

6. minúta - Sersen pred vlastnou bránou mierne zaváhal, čo využili napádajúci domáci, ale Backlund stál na svojom mieste a delovku príklepom vyrazil.

5. minúta - Belasí sa presilovke ubránili bez väčších problémov, okrem jednej strely od modrej domáci príliš nepohrozili.

3. minúta - Slovan sa bude musieť brániť hneď na začiatku zápasu po faule Mihálika.

V bránke aj v štvrtom súboji ročníka dostane šancu Johan Backlund, na striedačke v pozícii siedmeho obrancu bude čakať na svoju šancu Patrik Luža. V prvom útoku nechýba v spoločnosti Čechov Václava Nedorosta a Michala Vondrku momentálne spoločne s ďalším kvartetom hráčov najlepší strelec súťaže Ladislav Nagy.

Slovan má po troch zápasoch novej sezóny KHL na svojom konte deväť bodov, v tabuľke Západnej konferencie je tretí za lídrami divízií - Petrohradom a CSKA Moskva. V prvom súboji sezóny Bratislavčania doma zdolali Záhreb 5:2, v Magnitogorsku triumfovali 3:2 a v Jekaterinburgu 3:1.

Zdroj: pluska.sk