Davis Cup: USA vedú po štvorhre už 3:0, naši stratili šancu na postup

Sobota, 2014, september 13 18:50

15 0

Mike a Bob Bryanovci - Norbert Gombos/Lukáš Lacko 6:1, 6:2, 6:1

Prvý set sa niesol jasne v réžii bratskej dvojice, ktorá nedala našim chlapcom najmenšiu šancu na úspech. Lacko s Gombosom uhrali len prvý gem a od tej chvíle na dvorci dominovali Bryanovci. Trikrát sa im podarilo brejknúť slovenský pár a prvý set vyhrali jasne 6:1.

Našim nešlo podľa predstáv ani podanie, Bryanovci výborne returnovali a zdobila ich najmä dobrá hra na sieti.

Ani druhé dejstvo neprinieslo nič prekvapujúce. Našim tenistom sa tentoraz podarilo uhrať aspoň dva gemy, no Bryanovcom veľa problémov nenarobili. Americké dvojičky si v tréningovom tempe pripísali aj zisk druhého setu.

Zázrak sa nekonal ani v treťom sete. Zápas mal skôr tréningové tempo a napriek tomu, že si Bryanovci robili, čo chceli, naši hráči to aj s Milošom Mečířom brali s úsmevom na perách. Najlepšia deblová dvojica na svete nepripustila ani minidrámu. Lacko s Gombosom sa snažili, no tretí set pripadol v prospech USA pomerom 6:1.

Po druhom hracom dni vedú tenisti Spojených štátov už 3:0 a v najkratšom možnom čase si zaistili postup do svetovej skupiny Davisovho pohára. Zajtra sú na programe dve dvojhry.

Slovenský tábor pred stretnutím navyše zasiahla nepríjemná správa, keď nedoliečeného Michala Mertiňáka musel nahradiť Norbert Gombos. Mertiňák je známym špecialistom na štvorhru.

Zdroj: pluska.sk