Arsenal remizoval s Man City, Costa strelil hetrik. Real podľahol Atléticu!

Sobota, 2014, september 13 11:03

16 0

Arsenal sa v šlágri 4. kola predstavil na domácom ihrisku proti Manchestru City. Vynikajúci duel okorenilo množstvo šancí a najmä štyri góly, ktoré rozhodli o remíze 2:2.

Do vedenia sa dostali po brejku hostia gólom Agüera. Ani tento moment nezlomil snahu domácich, ktorý po zmene strán zásluhou Wilshera vyrovnali.

O jedenásť minút už „Kanonieri“ viedli po krásnom voleji Sáncheza, ale záverečnú bodku vyrovnanému stretnutiu dala presná hlavička Martina Demichelisa po rohovom kope. V závere nastrelil Edin Džeko ešte žrď. Tímy sa nakoniec rozišli po zaslúženej remíze.

Hetrikom sa v dueli neporazených (Chelsea - Swansea) zaskvel Diego Costa, ktorý rozhodol o víťazstve svojho tímu 4:2. Domáci nezačali najlepšie, keď si v 11. minúte strelil vlastný gól John Terry.

Costa vyrovnal v samom závere prvého dejstva a gól do šatne značne poznačil hosťujúci celok. Po zmene strán už dominovali zverenci Josého Mourinha. Španielsky útočník pridal ďalšie dva góly a pripísal si prvý hetrik v Premier League. V závere už len korigoval Shelvey. Swansea si pripísala vôbec prvú stratu bodov, Chelsea si upevnila pozíciu na čele.

Hráči Liverpoolu majú za sebou smolný večer, keď pred vlastnými divákmi prehrali s Aston Villou. Tej stačila na víťazstvo jedna strela do priestoru brány, o ktorú sa postaral Gabriel Agbonlahor.

Zverencom Brendana Rodgersa nepomohlo ani 75% držanie lopty na svojich kopačkách! Pre Liverpool je to už druhá prehra v sezóne. Martin Škrtel pre zranenie nehral.

V Španielsku sa upierali oči najmä na madridské derby. Oba tímy už majú v novom ročníku za sebou dva vzájomné duely v súboji o Superpohár. Tie lepšie zvládli zverenci Diega Simeoneho, lenže ten dnes svojmu tímu z lavičky nemohol pomôcť pre trest za napadnutie rozhodcu. Barcelona zdolala Athletic Bilbao.

Víťazstvo Barcelony zabezpečil dvoma gólmi brazílsky krídelník Neymar. Katalánci dlho nevedeli prekonať svojho súpera, až sa to podarilo brazílskej hviezde 11 minút pred koncom. V 84. minúte pridal Neymar aj druhý gól a definitívne tak spečatil tri body pre svoj tím.

V madridskom derby lepšie začali hráči Atlética, keď sa v 10. minúte po rohu Kokeho zavesil najvyššie do vzduchu Tiago a prudkou hlavičkou otvoril skóre.

V 26. minúte sa však hráči Bieleho baletu tešili z vyrovnania, keď sa presadil Cristiano Ronaldo z pokutového kopu. Siqueira nechal v súboji 1 na 1 proti Portugalčanovi pred sebou nohu, keď sa mu nepodarilo vypichnúť loptu a Ronaldo šikovne využil kontakt a spadol.

Šok pre Biely balet prišiel znova v 76. minúte, keď hráči Atlética pekne zakombinovali pri čiare. Juanfran poslal dobrú prihrávku do šestnástky, ktorú prepustil Turanovi Garcia a ten pohotovou strelou do protiľahlého rohu Casillasovej brány rozhodol o výhre úradujúceho ligového majstra. Hráči Realu tak pokračujú v nepresvedčivých výkonoch od začiatku sezóny.

Celta Vigo - Real Sociedad 2:2 (1:0) Góly: 28. Orellana, 48. Larrivey - 69. Agirretxe, 90.+2 Jonny (vlastný)

Zdroj: pluska.sk